Kövér László: Az új Károlyi Mihály feladata, hogy előkészítse a terepet a magyargyűlölet új kunbéláinak színrelépéshez
Bár nevének említése nélkül, de egyértelműen Magyar Péterre utalt az Országgyűlés elnöke szerdán Bonyhádon.
A Magyar Érdemrend Középkeresztje kitüntetést adta át kedden Münchenben Kövér László, az Országgyűlés elnöke Hans Zehetmairnak, a bajor Keresztényszociális Unióhoz (CSU) közel álló Hanns Seidel Alapítvány elnökének. A HVO szerint viszont a bajor parlament elnöke lemondta a találkozót Kövérrel.
A köztársasági elnök által adományozott kitüntetés Hans Zehetmairnak a Magyarországért és a magyar-német kapcsolatok fejlesztéséért végzett kiemelkedő munkáját ismeri el – emelte ki Mydlo Tamás müncheni főkonzul a bajor fővárosban tartott szűk körű ünnepségen, amelyen a bajor tartományi parlament több képviselője és Nagy Andor KDNP-s képviselő, az Országgyűlés magyar-német baráti tagozatának vezetője is részt vett. Hans Zehetmair a kitüntetés átvétele alkalmából tartott beszédében kiemelte: a rendszerváltás idején Magyarország volt az első ország a kelet-közép-európai térségben, amellyel a Hanns Seidel Alapítvány együttműködést kezdett. Az alapítvány már 1988-ban felvette a kapcsolatot a formálódó demokratikus ellenzékkel és a kormányzat képviselőivel.
Az alapítvány a térségben végzett munkája során mindig is arra törekedett, hogy elősegítse a parlamentáris demokrácia kialakulását, és intézményeinek megszilárdulását – mondta Hans Zehetmair. Az alapítvány, és szélesebb értelemben véve Bajorország a régió uniós integrációját is támogatja, Magyarország pedig az Európai Unió fiatal tagjaként komoly eredményeket ért el az integrációs folyamat előmozdításában – tette hozzá. Magyarország jelentős szerepet vállalt egyebek között Horvátország uniós csatlakozásának előkészítésében, vagy éppen az első uniós romastratégia megalkotásában – mondta a Bajorországban több mint 50 éve megszakítás nélkül kormányzó konzervatív CSU-hoz közel álló alapítvány elnöke.
Kövér találkozott volna még a bajor parlament elnökével, Barbara Stamm-mal is, ám a Heti Válasz Online értesülései szerint keresztény-szociális politikus az alkotmánymódosításra hivatkozva lemondta a találkozót. Mint Stamm elmondta: „a magyar alkotmány tegnap elfogadott további módosítása az egész Európai Unióban és Németországban is mély aggodalmat és vitát váltott ki a magyar jogállamiságot illetően”.